o Nas

ESC – ośrodek leczenia uzależnień od nowoczesnych technologii (e-uzależnień) to prywatny ośrodek leczenia z nowoczesnym podejściem do pacjentów zarówno młodzieży (14-21 lat) jak i dorosłych, którym udzielana jest skuteczna pomoc.

Poznaj ESC

Dzięki bogatemu doświadczeniu i świetnie przeszkolonej kadrze specjalistów, pacjenci mogą skorzystać z bogatej oferty pierwszej w Polsce placówki, która specjalizuje się w leczeniu uzależnień od nowoczesnych technologii (e-uzależnień) Najczęściej chodzi o uzależnienie od Internetu, smartfona, komputera, socjal mediów, gier, pornografii, oglądaniu seriali, YouTube, TikTok iwi.

ESC leczenie e-uzależnienia Warszawa Żoliborz ul. Boguckiego 6

Jak pracujemy?

Skuteczność naszej pracy opieramy o sprawdzone metody terapeutyczne. Na początku pracy zaczynamy zwiększać świadomość pacjenta pracując metodą poznawczo-behawioralną. Pacjent otrzymuje pomiędzy sesjami zadania terapeutyczne do samodzielnego wykonania ponieważ uważamy, że czas pomiędzy sesjami jest tak samo ważny jak czas spędzony na sesji z terapeutą. Po tym jak pacjent wykonuje zadania terapeutyczne możemy zobaczyć na ile pacjent angażuje się w proces terapeutyczny. 

Kiedy zaangażowanie pacjenta osiągnie zadowalający wynik i jego umiejętność nazywania, rozpoznawania i wyrażania uczuć i emocji są wystarczające wprowadzamy elementy terapii schematów pokazując różnorodność trybów i schematów, które utrwaliły się przez lata powtarzania jako strategie radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. Prowadzimy pacjenta przez proces wprowadzania zmian poprzez zaspokajanie swoich potrzeb w nowy zdrowy sposób. Wspólnie z pacjentem przeprojektowujemy stare schematy na nowe. Pacjent staje się architektem własnego umysłu. Uczymy się przez doświadczanie nowych rzeczy w bezpiecznych warunkach. 

Często po kilku miesiącach terapii indywidualnej kiedy pacjent chce zrobić jeszcze większe postępy może zostać mu zaproponowana terapia grupowa, która pokazuje jak naprawdę pacjent funkcjonuje w relacjach społecznych. Uczestnicy terapii grupowej odzwierciedlają wiele procesów, które mogą być w empatycznej atmosferze zaadoptowane w nowych schematach. Uzależnienie i potrzeba ucieczki z czasem zastępowana jest przez ciekawość życia, obecność w „tu i teraz” oraz otwartość na przeżywanie uczuć i emocji. 

Ostatnim najdłuższym etapem jest utrwalanie funkcjonowania w nowy trzeźwy sposób bez wracania do starych zachowań nałogowych. Pacjenci po przejściu całkowitego okresu odstawienia doświadczają trzeźwości umysłu mając pełny kontakt z rzeczywistością. Jak się im wtedy funkcjonuje warto przeczytać w opiniach pacjentów po terapii. 

Naszą pracę terapeutyczną poddajemy regularnej superwizji certyfikowanych superwizorów. Korzystając z naszej oferty pacjent ma pewność, że zostanie obsłużony na najwyższym poziomie obsługi jakiej można się spodziewać po placówce, która stawia sobie za cel najwyższy, dostępny poziom działań. W procesie utrwalania zmian pomocne jest uczestniczenie w Intensywnych Treningach Terapeutycznych organizowanych regularnie przez zespół naszych specjalistów.

Oferujemy pomoc

Oferujemy pomoc doraźną i długoterminową dla osób bezpośrednio dotkniętych uzależnieniem i ich rodzin. Zapraszamy do umówienia się na konsultację indywidualną.

Zalety konsultacji
indywidualnej

Naszym celem jest skuteczna pomoc tym, którzy uzależnili się od nowoczesnych technologii, udzielana w czasie przechodzenia odstawienia od destrukcyjnych wzorców oraz przywrócenie równowagi emocjonalnej.

Zalety terapii
grupowej

Terapia grupowa, stacjonarna oraz on-line prowadzona w zakresie problematyki uzależnień daje pacjentowi niezbędny pakiet umiejętności, które są ogromną pomocą w codziennym, zdrowym funkcjonowaniu bez konieczności wracania do kompulsywnych, nałogowych zachowań. Jeśli chcesz posłuchać opinii więcej na ten temat i jak to wygląda oczami pacjenta, to zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji na YouTube pod tym linkiem (kliknij).

Cyklicznie dla pacjentów i rodzin organizowane są również specjalne zajęcia weekendowe (sobota, niedziela) tj. warsztaty i treningi umożliwiające podnoszenie umiejętności zdrowego funkcjonowania.

Aktualną listę wydarzeń możesz znaleźć pod tym linkiem (kliknij).

ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz psycholog, psychotraumatolog, psychoterapeuta, psychoterapia
wizyt miesięcznie
0
uzależnienia terapia w ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz psycholog, psychotraumatolog, psychoterapeuta, psychoterapia
grup terapeutycznych
0
Ecs leczenie uzależnień ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz psycholog, psychotraumatolog, psychoterapeuta, psychoterapia
Zadowolonych pacjentów​
1
ESC123.net ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz psycholog, psychotraumatolog, psychoterapeuta, psychoterapia
terapapii zakończonych sukcesem
0
Leczenie uzależnienia w ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz Radosław Helwich terapia grupowa
Terapia grupowa indywidualna, sesje terapeutyczne, psychoterapia ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz
Leczenie uzależnień od nowoczesnych technologii w ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz

Skorzystaj z naszego
formularza zapisów