Strona główna » Specjalisci

Specjaliści

Do terapii leczenia uzależnień podchodzimy kompleksowo i wykorzystujemy różne umiejętności świetnie wyszkolonej kadry. Podstawowym celem naszej pracy jest, aby nauczyć pacjenta jak funkcjonować w zdrowy sposób, czyli taki, który przynosi wielopoziomowe korzyści, wzmacnia relacje międzyludzkie i pozwala unikać strat płynących z nałogowych zachowań.

Poznaj zespół naszych specjalistów
Adam Adamonis w ESC ośrodek leczenia e-uzależnień Warszawa Żoliborz terapia pracy z ciałem

Adam Adamonis

Specjalista w dziedzinie psychosomatyki, trener i edukator ruchu somatycznego. Absolwent Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz terapeuta czaszkowo-krzyżowy Still Academy of Osteopathy (w trakcie specjalizacji).

Więcej informacji: https://cialowie.com

W swojej praktyce terapeutycznej łączę wiele koncepcji, metod i technik, które indywidualnie dopasowuje do potrzeb i dolegliwości podopiecznych, tak by dać im natychmiastową ulgę oraz długoterminowy efekt terapeutyczny. Moją praktykę wyróżnia fakt, że nie tylko pomagam im doraźnie, ale również wyposażam ich w narzędzia do samodzielnej pracy w przyszłości. Wiem, dlaczego jest to tak ważne, ponieważ sam w przeszłości zmagałem się z zaburzeniami psychosomatycznymi — w dzieciństwie przebyłem traumę związaną z blokadą mowy. To doprowadziło mnie do zainteresowania dziedzinami związanymi ze zdrowiem człowieka oraz odkrywaniem metod na przywrócenie mojej harmonii.
Dzięki wytrenowanym technikom przeszedłem drogę do samouzdrowienia, by teraz dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Stąd też współpracuję z wieloma fundacjami m.in. SOS Wioski Dziecięce (ambasador) oraz One Day, gdzie przeprowadzam warsztaty z młodzieżą po przebytych traumach, pomagając im w zdjęciu z nich bagażu z przeszłości i nauczeniu ich umiejętności radzenia w sytuacjach stresowych.
Swoją autorską metodę terapii poprzez dotyk opracowałem na podstawie mojego dotychczasowego doświadczenia i wykształcenia. Od ponad 15 lat analizuję wpływ stresu na ciało i szkodliwe wzorce ruchowe, które zabierają nam energię oraz blokują naszą autentyczność i kreatywność. Opieram się na interdyscyplinarnej, wielowymiarowej perspektywie, której podłożem jest m.in. osteopatia doktora Andrew Taylor Stila, terapia czaszkowo-krzyżowa Williama Garnera Sutherlanda oraz Psychologia Procesu Arnolda Mindella.
Zdaję sobie sprawę, jak istotne w uzyskaniu wewnętrznej harmonii jest połączenie naszej psychiki z ciałem i ich wzajemna równowaga na każdej płaszczyźnie — fizycznej, emocjonalnej oraz mentalnej. Stąd też moja metoda scala i reguluje procesy z nimi związane, by odzyskać balans i ukojenie oraz zniwelować napięcia i dolegliwości bólowe.
Prowadzę również prelekcje, warsztaty i szkolenia dla grup zawodowych szczególnie narażonych na sytuacje stresogenne, w tym menadżerów, kadrę zarządzającą oraz liderów zespołów.
Uważam, że tylko właściwa diagnoza daje spektakularne efekty, dlatego oprócz samego indywidualnego podejścia oraz łączenia różnych metod, w pierwszej kolejności skupiam się na słuchaniu i pogłębionym wywiadzie z moim podopiecznym.
Pamiętam także o równowadze — sesje terapeutyczne z moimi podopiecznymi są dla mnie ważnym wydarzeniem. Przed rozpoczęciem pracy muszę się wyciszyć, uspokoić układ nerwowy i pobudzić zmysł interocepcji — aby zadbać w pełni o Ciebie, najpierw opiekuję się swoim stanem psychofizycznym. Dodatkowo stale się rozwijam, równolegle doszkalając się i poznając coraz to nowsze techniki.
Na co dzień obie moje sfery zawodowe — terapeutyczna i artystyczna w aktorstwie opierają się na pracy z ludźmi. Dlatego prywatnie, każdą wolną chwilę wykorzystuję na byciu sam ze sobą i słuchaniu swoich potrzeb. Ukojenia szukam w kontakcie z naturą (m.in. w górach), jak i podczas treningu.
Ruch jest nieodzownym elementem w moim życiu, stąd też w miarę możliwości trenuję na parkiecie lub na siłowni, a także udaję się na długie piesze wędrówki oraz wyjeżdżam na warsztaty ruchowe w roli uczestnika. Sam organizuję tego typu wyjazdy w ramach mojego autorskiego projektu Ciało wie.
Więcej na ten temat dowiesz się pod linkiem.
ESC leczenie uzależnień Warszawa Żoliborz Joanna Cebulka trener EFT

Joanna Cebulka

certyfikowany trener metody EFT oraz praktyk EFT Matrix Reimprinting.

 

Do pracy jako trener oraz pomocy innym doprowadziło mnie własne doświadczenie, terapia i rozwój. Jestem przekonana, że świadomość siebie, swoich intencji oraz stanu faktycznego naszego wnętrza daje nam szansę na zdrowienie i rozwój zgodny z osobistymi potrzebami i wartościami jednostki.

W pracy z pacjentami pomagam w doświadczaniu emocji i uczuć oraz odczuć z ciała mających wpływ na ich codzienne samopoczucie oraz to w jaki sposób funkcjonują. Tapingu używamy do zmiany, trudnych w przeżywaniu emocji, niepokojących myśli lub niepożądanych zachowań. Otwieramy się również na nowe sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przy pomocy techniki EFT, uznajemy i oswajamy sprawy trudne i bolesne, co prowadzi do większej równowagi emocjonalnej i wewnętrznego spokoju. 

EFT (Emotional Freedom Techniques) inaczej Tapping lub Opukiwanie to techniki terapeutyczne, służące do redukowania stresu i regulowania emocji oraz łagodzenia objawów psychosomatycznych. Czynnikiem aktywnym jest stymulacja punktów akupresurowych na ciele w trakcie omawiania problemu. Opukiwania używamy do zmiany niepokojących, trudnych i nieprzyjemnych uczuć iemocji, niepokojących myśli lub zachowań, jak również do zaszczepiania bardziej pozytywnych stanów emocjonalnych, przekonań lub celów. Punkty akupunkturowe mają silny wpływ, na sposób w jaki mózg reaguje na stres oraz na sposób przetwarzania informacji. Stymulowanie tych punktów ma wpływ na ciało migdałowate i hipokamp, oraz wysyła sygnał do układu limbicznego i zmniejsza jego pobudzenie. Powtarzane w trakcie pracy zwroty lub afirmacje mają odzwierciedlić aktualną sytuację i pomóc dostroić się do problemu nad którym pracuje klient. Wykazano również, że EFT obniżają poziom kortyzolu, co sprawia, że jest to skuteczne narzędzie do zarzadzania stresem..

Więcej na ten temat EFT można wysłuchać w krótkim filmie na YouTube z Dr Peta Stapleton   (kliknij linklub wystąpienie na TEDx Talks (kliknij link)

ESC Małgorzata Zarycka terapia uzależnień i współuzależnień

Małgorzata Zarycka

mgr nauk o rodzinie, nauczyciel, mediator, specjalistka terapii uzależnień pracująca w nurcie terapii integracyjnej.

Jako terapeutka pracuję z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Mam doświadczenie pomocy pacjentom w różnych formach wsparcia: w oddziale dziennym jak również w trybie ambulatoryjnym w poradni odwykowej oraz w trybie pracy grupowej i indywidualnej.

W ośrodku ESC współprowadziłam grupę dla kobiet współuzależnionych od seksoholika oraz prowadziłam terapię współuzależnienia w kontakcie indywidualnym. Obecnie współprowadzę grupę terapeutyczną podopiecznych Fundacji One Day w projekcie „uWażni”.

Skończyłam studia magisterskie Nauk o Rodzinie na Warszawskim UKSW, Studium Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz wiele szkoleń między innymi z uzależnień behawioralnych, z dialogu motywującego, pracy z uzależnionym i współuzależnionym na etapie pogłębionym. Wciąż rozwijam swoje umiejętności terapeutyczne dzięki uczestnictwu w superwizji.

Chcąc pomagać innym sama przez wiele lat wykonałam ogromną pracę nad sobą, przepracowując swoje problemy i ucząc się wykorzystywać swoje zasoby. Korzystałam z wielu możliwych form wsparcia na licznych terapiach i w grupach samopomocowych, korzystałam m.in. z terapii i w nurcie psychodynamicznym, ukończyłam 2 letni warsztat „Wreszcie żyć -12 kroków dla chrześcijan”. Korzyściami jakie odniosłam i zmianą jakości swojego życia zapragnęłam się w końcu dzielić z innymi i tak dane mi było w dojrzałym wieku przekwalifikować się by móc pomagać innym.

Posiadam 25 letnie doświadczenie pracy w szkole integracyjnej jako nauczyciel, dlatego udzielam także konsultacji dla rodziców w dziedzinie określenia problemów wychowawczych z jakimi się zmagają, kierując ich do odpowiedniej formy wsparcia zgodnie z rozpoznanymi u dziecka czy rodzica trudnościami. Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych jak również współpraca z rodzicami motywowała mnie do ciągłego rozwoju i udziału w wielu szkoleniach m.in. z pozytywnej dyscypliny, profilaktyki uzależnień, zagrożeń wobec dzieci w Internecie, mediacji, treningów umiejętności psychospołecznych, umiejętności coachingowych, asertywności, przemocy rówieśniczej, pracy z dzieckiem z ADHD, z Zespołem Aspergera, treningu zastępowania agresji.

Jestem żoną, mamą dwóch córek i jednego syna. Nasze dzieci są w dużym rozstrzale wiekowym (24 lata, 18 lat, 7 lat) dlatego na co dzień doświadczamy wyzwań charakterystycznych dla danego wieku.

Lubię sporty rekreacyjne m.in. gram w badmintona, jeżdżę na rowerze, na nartach, spaceruję, pływam wpław, na desce sup, żegluję, relaksuję się przebywając i rozmawiając z ludźmi, ważne miejsce w moim sercu zajmuje wiara katolicka, która nadaje sens i kierunek mojemu życiu.

ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz Patryk Hałajczak psycholog, psychoterapeuta, psychotraumatolog

Patryk Hałajczak

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta, pedagog i logopeda

Jestem absolwentem psychologii Wydziału Nauk Społecznych WSB w Poznaniu (5 lat). Ukończyłem również zarządzanie na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, jednolite studia magisterskie z teologii na Akademii Katolickiej w Warszawie, studia podyplomowe z seksuologii klinicznej i psychotraumatologii na Collegium Humanum w Warszawie oraz z logopedii na WSHE w Brzegu. Jestem w trakcie całościowego szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach akredytowanego przez Sekcję Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo – behawioralnym. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując i/lub odbywając wolontariat z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi m.in. w szpitalu, w szkole, w żłobku i przedszkolu, w Domu Dziecka, Poradni Zdrowia Psychicznego czy w Centrum Pomocy Rodzinie. Od kilku lat prowadzę własną praktykę psychologiczną. Jestem też biegłym sądowym psychologiem i seksuologiem w Instytucie Naukowo – Badawczym oraz orzecznikiem w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Stale uczestniczę w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych, warsztatach, kursach i szkoleniach specjalistycznych. Swoją pracę superwizuję i kieruje się w niej zasadami Evidence Based Practice in Psychology (EBPP) jak i przestrzegam kodeksu etyczno – zawodowego psychologa. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Prywatnie jestem mężem mojej ukochanej Natalii, miłośnikiem długich spacerów krajoznawczych, zapalonym czytelnikiem książek. Moim „ulubionym” psychologiem jest C.G. Jung i jego słowa, że „spotkanie dwóch osobowości przypomina kontakt dwóch substancji chemicznych: jeżeli nastąpi jakakolwiek reakcja, obie ulegają zmianie”. Klinicznie pracuję z dorosłymi (w tym i z parami) oraz z dziećmi i młodzieżą.

Katarzyna Janiszewska

psychotraumatolożka, pedagożka, socjolożka

Jestem zagorzałą zwolenniczką SPOTKAŃ z człowiekiem w atmosferze uważności i empatii. Interesuje mnie holistyczne patrzenie na człowieka, czyli poprzez łączność ciała, psychiki, duszy, intelektu i środowiska, inaczej ujmowanego jako otoczenie. Szczególnie ważną przestrzenią społeczną jest dla mnie przestrzeń rodziny. Prowadzę terapię dla osób dorosłych i młodzieży, terapię dla par i dla rodziców, a także terapię dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W pracy zawodowej moją największą pasją jest szukanie mocnych stron, czyli zdolności i talentów osób z którymi pracuję. Dzięki doświadczeniu i intuicji odnajduję to, co naprawdę człowiekowi gra w jego duszy i sercu, a być może pozostawało przez dłuższy czas nieuświadomione. Wspieram proces wychodzenia z uzależnienia na tym najbardziej podstawowym poziomie – osobom, które doświadczyły traum pomagam nabyć umiejętności rozpoznawania i komunikowania swoich potrzeb.

Interesuję się i pogłębiam swoje umiejętności z zakresu NVC (komunikacja bez przemocy) i TSR (terapia zorientowana na rozwiązanie), szczególnie ten ostatni nurt jest mi bliski. Interesuję się i praktykuję wiedzę z zakresu najnowszych badań nad pozytywną neuroplastycznością mózgu oraz neurodydaktyką.

Posiadam praktyczne umiejętności do pracy z osobami, które doświadczyły traumy psychologicznej oraz występującego w jej następstwie charakterystycznego syndromu (PTSD), który może się przejawiać w zaburzeniach osobowości, na tle emocjonalnym (np. poprzez silne stany lękowe) i w zachowaniach. 

Ukończyłam szkolenia z zakresu: NVC, pozytywnej neuroplastyczności mózgu, edukacji, działań artystycznych, a także komunikacji w rodzinie, pedagogiki Marii Montessori, doradztwa zawodowego dla młodzieży i rodzicielstwa zastępczego.

Stworzyłam autorski program empatycznych warsztatów dla par, rodziców (link) i kobiet, w których sesje terapeutyczne zostały wzbogacone o elementy arteterapii. Jestem autorką marki, edukatorką kaligrafii i biżuterii motywacyjnej. 

Przeszłam długą drogę, aby uporać się z własnymi trudnościami odbywając terapię, uczęszczając na grupy wsparcia, rozliczne warsztaty psychoedukacyjne oraz kursy duchowości. Rozwijałam się w nurcie terapii schematów, pracy z wewnętrznym dzieckiem, wspólnot 12-sto krokowych.

Duszę społecznika rozwijałam od najmłodszych lat aktywnie działając w harcerstwie. Zawodowo prowadziłam Rodzinny Dom Dziecka, stworzyłam i prowadziłam Fundację Aniołowie Są Wśród Nas dedykowaną wspieraniu samodzielnych mam i dzieci z rodzin niepełnych. Prowadziłam zajęcia z dziećmi z trudnościami szkolnymi metodą harcerską i Montessori. Prowadziłam warsztaty „Relacje, które łączą” w ramach Kampanii profilaktyki depresji i samobójstw wśród młodzieży i dzieci w szkołach na terenie całej Polski.

Pracuję pod stałą superwizją.

Prywatnie jestem mamą, która nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań wychowawczych i edukacyjnych dla swojej szóstki rodzonych i ósemki przygarniętych sercem dzieci, oraz przyjaciółką. A także miłośniczką odpoczynku na łonie natury, promotorką zdrowego stylu życia (szczególnie jeżeli chodzi o zdrowe jedzenie), wielbicielką pieszych wędrówek (zwłaszcza górskich i nadmorskich), marszo-biegów, pływania, nart biegowych, roweru, gimnastyki oraz tańca (zwłaszcza rytmów latino, wirowania przy dźwiękach mazurków i pięknych układów flamenco), miłośniczką muzyki od poważnej (z przewagą Bacha i Chopina) przez jazz, poezję śpiewaną, po muzykę rozrywkową.

Uwielbiam słowa: poezję, prozę, kabaret i teatr. Praktykuję małe zachwyty i radości poprzez wdzięczność za najdrobniejsze rzeczy.

Mateusz Barcikowski ESC ośrodek leczenia e-uzależnień Warszawa Żoliborz

Mateusz Barcikowski

Psycholog, headhunter, specjalista ds. rekrutacji, doradca zawodowy

Ukończyłem psychologię w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jestem absolwentem warsztatów pracy z emocjami, skutecznej nauki, a w ostatnich latach także szkoleń z zakresu rekrutacji. Wiele lat pracowałem jeden na jeden jako nauczyciel, trener, doradca. W zakresie psychologii bliskie mi jest podejście oparte na terapii schematów. 

Od kilku lat związany jestem z branżą rekrutacyjną. Jako headhunter realizuję projekty dla Polskich i zagranicznych firm, jako rekruter i doradca pomagam kandydatom w każdym wieku bardzo szybko znaleźć lub zmienić pracę. Zdobyte w biznesie doświadczenie połączone z podejściem nastawionym na pomaganie pozwala mi spojrzeć ze zrozumieniem na trudności i dylematy zawodowe, przed którymi prędzej czy później staje każdy z nas. Dzięki temu skutecznie pomagam osobom potrzebującym wsparcia w zakresie planowania kariery, CV, listów motywacyjnych, rozmów kwalifikacyjnych i sprawnego poruszania się po rynku pracy. 

W pracy z ludźmi wzbogacam ich zwykle o wiedzę powszechnie niedostępną oraz ograniczam stres i obawy związane ze zmianami, głównie zawodowymi. 

Prywatnie jestem szczęśliwym partnerem dla mojej Ukochanej. Cenię sobie czas spędzany na łonie przyrody, dobrą muzykę i jeszcze lepszy film. Oprócz tego bardzo chętnie w ramach prywatnych inicjatyw pomagam ludziom wychodzić z uzależnień i bliskie mi jest angażowanie się we wspieranie osób z rodzin dysfunkcyjnych. Interesuję się także historią, piłką nożną oraz psychologią uzależnień.

Anna Mikołajczyk-Kłębek w ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz

Anna Mikołajczyk-Kłębek

terapeutka uzależnień w procesie certyfikacji pracująca w nurcie terapii integracyjnej

Jako terapeutka pracuję z ludźmi dorosłymi oraz z młodzieżą. Skończyłam Studium Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz wiele szkoleń dotyczących tematyki uzależnień, m.in. w obszarze uzależnień behawioralnych oraz dialogu motywacyjnego i profilaktyki uzależnień.

Na co dzień pomagam osobom uzależnionym od narkotyków w jednym z ośrodków „Monar”. W ESC współprowadziłam on-line grupę podopiecznych usamodzielniających się podopiecznych Fundacji One Day w projekcie „uWażni”. Pracuję indywidualnie on-line prowadząc terapię dla osób zmagających się z uzależnieniem, m.in. od nowoczesnych technologii oraz DDA/DDD. Interesuje mnie wpływ traumy oraz doświadczeń z dzieciństwa na rozwój uzależnienia.

Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, dobierając metody terapeutyczne do jej potrzeb. Wydobywam zasoby klienta i przepracowuję traumy z dzieciństwa. Bliska mi jest terapia egzystencjalna. Uważam, że osoba, która chce dobrze pomagać innym, powinna dbać o swój rozwój, dlatego sama korzystam z terapii w nurcie psychoanalitycznym. W ramach certyfikacji do zawodu instruktora terapii uzależnień przechodzę superwizję dla terapeutów.

Prywatnie lubię odpoczywać na łonie przyrody, jeździć rowerem, pływać. Czytam dużo nowości na tematy psychologiczne. 

Jestem również profilaktykiem i dziennikarką. Dla PAP Nauka w Polsce piszę artykuły m.in. na temat psychologii, uzależnień i badań.

Zachęcam do zapoznania się z moimi artykułami w poniższych tematach:

1. Telefon dla zabicia nudy | Ośrodek ESCAPE

2. Psycholog mediów do rodziców: pytajcie i rozmawiajcie, co młodzież ogląda w mediach | Nauka w Polsce
3. Ekspert: Młodzież w pandemii nie przestała sięgać po narkotyki; warto zwiększać środki na profilaktykę | Nauka w Polsce
4. Psycholog z UG: nowe substancje psychoaktywne są coraz bardziej niebezpieczne | Nauka w Polsce
5. Na kozetce z Schopenhauerem | Nauka w Polsce

6. Badanie: symptomy uzależnienia od gier komputerowych są silniejsze u mężczyzn niż u kobiet | Nauka w Polsce

7. Jak młodzi ludzie w Polsce korzystają z Instagrama? | Nauka w Polsce

ESC leczenie e-uzależnień Sebastian Smoleń Warszawa Żoliborz ul. Boguckiego 6

Sebastian Smoleń

psycholog, iberysta, doktorant APS, konsultant

Psychologię ukończyłem w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, natomiast iberystykę na Uniwersytecie SWPS. Zawodowo już od ponad sześciu lat zajmuję się nauczaniem, początkowo języka hiszpańskiego z wykorzystaniem wiedzy z zakresu technik efektywnego uczenia się, później również kompetencji społecznych, takich jak: wyrażanie emocji i potrzeb, asertywność czy radzenie sobie ze stresem. Obecnie jestem doktorantem w Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie prowadzę zajęcia dla studentów z Psychologii Społecznej oraz warsztaty umiejętności interpersonalnych. W swojej pracy doktorskiej badam związki pomiędzy czasem psychologicznym a zdolnością do odraczania gratyfikacji. Prowadzę także badania i współuczestniczę w innych projektach z obszaru psychologii społecznej, dotyczących m.in. sposobów w jaki ludzie interpretują zachowanie innych. Regularnie biorę udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach psychologicznych.


W ramach prowadzonych przeze mnie warsztatów uczę m.in. wyrażania w konstruktywny sposób emocji, wyznaczania osobistych granic, skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem i lękiem, technik efektywnej komunikacji interpersonalnej oraz rozpoznawania własnych nieadaptacyjnych przekonań i zamieniania ich na takie, które umożliwiają rozwój (komunikacja intrapersonalna). Przekłada się to na wzrost poczucia własnej wartości oraz bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi.


Prywatnie lubię aktywnie spędzać czas, dlatego regularnie chodzę na koncerty, sporo podróżuję i próbuję nowych rzeczy – takich jak teatr czy taniec. Szczególnie warsztaty teatralne to dla mnie świetna odskocznia i sposób wyrażania siebie.

Michał Oleszko terapeuta uzależnień ESC Warszawa Żoliborz

Michał Oleszko

terapeuta uzależnień w procesie certyfikacji pracujący w nurcie integracyjnym

W swojej pracy terapeutycznej opieram się na założeniach psychologii w nurcie integracyjnym, w tym terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz terapii schematów. Jestem w trakcie kończenia STU w IPZ w Warszawie. W pracy z uzależnieniami korzystam także z metod leczenia terapii poznawczo-behawioralnej. Poza pracą indywidualną z pacjentem prowadzę także grupy terapeutyczne oraz zajęcia warsztatowe. Jako terapeuta uzależnień posiadam bogate doświadczenie w pomaganiu osobom wychodzącym z uzależnienia od nowoczesnych technologii.

 

Maja Ruszpel

mgr psychologii, ze specjalnością neuropsychologii, terapeutka uzależnień, pedagog i socjoterapeutka.

W swojej pracy terapeutycznej opieram się na założeniach psychologii w nurcie humanistycznym, w tym terapii skoncentrowanej na kliencie Carla Rogersa oraz terapii Gestalt. W pracy z uzależnieniami korzystam także z metod leczenia terapii poznawczo-behawioralnej. Poza pracą indywidualną z pacjentem prowadzę także grupy terapeutyczne, socjoterapeutyczne oraz treningi psychologiczne i zajęcia warsztatowe. Jako pedagog współpracuję z dziećmi i ich rodzicami w kontekście pomocy w trudnościach z przystosowaniem się, trudnościach wychowawczych oraz pracy nad zaburzeniem zachowania. 

Warsztat psychologiczny zyskałam pracując na oddziale leczenia uzależnień, w szkole, a także współpracując z ośrodkami leczenia uzależnień (tj. Brijder w Leiden) oraz fundacjami (tj. Barka, Darzyć Uśmiechem, Ciszum). Moja praca stale podlega procesowi superwizyjnemu. Wciąż podnoszę swoje umiejętności i kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach tj. „TRUDNY TEMAT – potrzeba czy przymus? Warsztaty nt. uzależnienia od seksu”, „Szkolenie z Terapii EMDR”, „Studium terapii dzieci i młodzieży”.

Escape leczenie uzależnień od nowoczesnych technologii

Małgorzata i Radosław Helwich - założyciele

Kreatywny strateg (ona) i (on) doświadczony terapeuta uzależnień i współuzależnień, szkoleniowiec, architekt umysłu i realizator wielu innowacyjnych projektów. 

Ona: absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kliniki Mediacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Łączy talent strategiczny, empatię, działania kreatywne z doświadczeniem głębokiej terapeutycznej pracy nad sobą, w tym z pokonywaniem blokad twórczych.

Od najwcześniejszych lat zaangażowana w działania społeczne: organizację wystaw artystycznych, pisanie artykułów o sztuce, organizację międzynarodowych konferencji i spotkań kulturalnych. Pracowała dla takich stowarzyszeń jak Odblokuj!, Fundacja Atelier (asystentka dyrektora fundacji), ZPAP. Realizowała projekty graficzne i marketingowe dla dużego biznesu m.in. dla Aptek Medicover. Prowadziła warsztaty z programu Drogi Artysty wg Julii Cameron w ramach działań wspierających wychodzenie z uzależnienia w Klubie na Siennej 45 w Warszawie oraz warsztaty plastyczne w ramach pracy w wewnętrznym dzieckiem dla wspólnot trzeźwościowych. Obecnie aktywnie pisze, maluje, tworzy tradycyjne grafiki. 

On: Na swoim pierwszym obozie psychologicznym, który prowadził Zygfryd Klaus był już w wieku 18 lat.  Potem przez następne 2 lata uczestnik pierwszej w Polsce grupy twórczego myślenia w oparciu o pracę w wielu nurtach terapeutycznych tj.:  Gestalt, Eriksonia, Bioenergetyka, Analiza Transakcyjna, NLP iwi.  Absolwent Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień pod uważnym okiem prof. Jerzego Mellibrudy. W trakcie dodatkowych studiów w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii IPZ PTP pod stałą superwizją dr Moniki Szaniawskiej.

Wywodzi się z nurtu terapeutów, którzy najpierw musieli uporać się z własnym uzależnieniem i przejść cały proces zdrowienia od strony pacjenta ucząc się pomagania sobie, aby nauczyć się pomagania innym. Absolwent Terapii Uzależnień w Ośrodku Radzimowice w Szklarskiej Porębie oraz pogłębionej terapii schematów na oddziale dziennym w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Doświadczenie z pacjentami zdobywał w prywatnych ośrodkach specjalistycznych zajmujących się leczeniem wszelkich uzależnień oraz w poradniach zdrowia psychicznego. Promotor zajęć warsztatowych i terapii grupowej. Pracuje w nurcie terapii integracyjnej, terapii schematów i ACT.

W pracy terapeutycznej najlepszy specjalista w tematyce uzależnień od nowoczesnych technologii (e-uzależnienia) tj: internetu i komputera (gry, social media, YT, seriale, TikTok), smartfona (fonoholizm), pornografii i masturbacji. Bliskie jego sercu jest wspieranie osób i prowadzenie grup z zakresu DDA, DDD czy osób współuzależnionych. Posiada kompetencje do przygotowania rodziny osoby uzależnionej na przeprowadzenie interwencji kryzysowej, która ma na celu podjęcie leczenia przez osobę uzależnioną.

Ono: Pysia – 3 letnia suczka rasy posokowiec bielański/algarvski