Blog
Medytacja uważności (Mindfulness) a terapia uzależnień
W trakcie zdrowienia umysł może podsuwać Ci wiele myśli, dlaczego warto wrócić na ścieżkę nałogowego stylu życia. Umysł jest sprytny, dlatego nie powie Ci wprost, co Cię na jej końcu czeka – ból i rozczarowanie. Dlatego pojawiające się myśli, mogą wydawać się interesujące i przekonujące – „Należy mi się coś od życia”, „To takie przyjemne”,…
Jak poradzić sobie z lękiem przed tym, że coś ważnego nas ominie?
Mimo użyteczności social mediów, często spędzamy w nich więcej czasu niż zakładaliśmy, w efekcie czego cierpi nasze życie prywatne i zawodowe.
Trauma a e-uzależnienie
Traumy może doświadczyć osoba, która zetknęła się ze śmiercią, groźbą śmierci, różnymi zagrożeniami obrażeń ciała lub wystąpieniem takiego obrażenia, doświadczyła nadużycia seksualnego lub była zagrożona takim nadużyciem.
Czy uczucia, które w nas powstają na pewno biorą początek w nas samych? – o traumie dziedziczonej
Czy uczucia, które w nas powstają na pewno biorą początek w nas samych?
Na to pytanie odpowiada książka pt. „Nie zaczęło się od Ciebie” Mark’a Wolynn’a. Trauma dziedziczona a uzależnienia?
Dlaczego podjęcie terapii we wczesnej fazie rozwoju uzależnienia jest takie istotne dla pacjenta?
E-uzależnienia prowadzą do depresji, myśli samobójczych, poczucia bezsensu, zaniedbań w szkole czy pracy. Podjęcie zdecydowanych kroków może uratować dziecko przed tragedią.
Jeden dzień bez smartfonu? Czy to w ogóle możliwe?
uzależnienie od smarfonu może prowadzić do depresji, myśli samobójczych, poczucia bezsensu, zaniedbań w szkole czy pracy. Podjęcie zdecydowanych kroków może uratować dziecko przed tragedią.
Przerwa w social media poprawia zdrowie?
Ile czasu poświęcasz na korzystanie z social mediów?
Czy mogą pojawić się z tego tytułu jakieś przykre konsekwencje dla naszego zdrowia psychicznego? Najnowsze badania na ten temat.
Depresja & e-uzależnieni@
Od czasu pandemii wiele osób spędza większość swojej aktywności przed ekranami urządzeń elektronicznych, co zmienia dotychczasowy charakter aktywności. Czy taki tryb życia możemy nazwać już e-uzależnieniem?
Smartfon dla zabicia nudy – uzależnienie (fonoholizm)
Świat dziecka bez telefonów, smartfonów, tabletów i telewizji? Jak wprowadzić bezpiecznie swoje dziecko w świat cyfrowy i nie doprowadzić do uzależnienia?
10 wskazówek bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii
Jako rodzic niejednokrotnie zastanawiałam się, co mogę zrobić, aby moje dzieci korzystały mniej z mediów elektronicznych. Jakie zasady warto wprowadzić, żeby korzystanie z komputera, telefonu było bezpieczne?