NOWOCZESNE PODEJŚCIE
DO PACJENTÓW

Intensywny Trening dla Rodziców

1-2.07.2023 vol.2 | Katarzyna Janiszewska

Katarzyna Janiszewska ESC terapia e-uzależenień Warszawa Żoliborz ul. Boguckiego 6 ITR Intensywny Trening Rodzicielski
Jeżeli odczuwasz bezsilność, brak porozumienia czy frustrację, bo nikt Cię nie uczył jak dobrze wychować dziecko; Jeśli masz dość napięć rodzinnych i chcesz aby w końcu Wasz dom stał się bezpieczną przystanią; Jeżeli nie było Ci dane, czerpać dobrych wzorców do naśladowania we własnym rodzinnym domu, to pamiętaj, że na bycie lepszym rodzicem nigdy nie jest za późno. Może czas w końcu skorzystać z pomocy specjalisty.

W programie:

  1. „A miało być tak pięknie” –  rozczarowanie projektem „rodzina”;
  2. System powszechnej edukacji – przyjrzymy się pod względem psychologicznym i nauczymy się jak wspierać talenty i dodawać marzeniom skrzydeł;
  3. Co gdy nastolatek się nie słucha? – racja czy relacja – poznaj znaczenie
    i siłę empatii;
  4. Jaki ze mnie rodzic, co z niego za dziecko? – praca ze wstydem, poczuciem winy i niezadowoleniem;
  5. Jak rozmawiać żeby się porozumieć –  zasady skutecznej komunikacji;
  6. Jak sprawić, by wiek dorastania (adolescencji) stał się czasem budowania zdrowych relacji rodzinnych?
  7. Wsparcie w utrwalaniu nowych schematów funkcjonowania systemu rodzinnego.

Prowadząca: 

Katarzyna Janiszewska – specjalistka w dziedzinie porozumienia bez przemocy, psychotraumatolożka, pedagożka, socjolożka i terapeutka. Szczęśliwa mama szóstki dzieci urodzonych naturalnie i ośmiorga w pieczy zastępczej. Od 30-tu lat niestrudzona poszukiwaczka optymalnych form edukacji i relacji.

Więcej informacji pod linkiem:

https://esc123.net/specjalisci/

Problem:

Nie jest tajemnicą, że świat naszych dzieci różni się diametralnie od tego kiedy, to my byliśmy w ich wieku. Nie jest łatwo znaleźć wspólny język i porozumienie, kiedy są między nami tak wielkie różnice. Próbując stworzyć szczęśliwą rodzinę może Twoim dzieciom oferowaliście wszystko, to czego sami nie dostaliście.  Czasem jako rodzic możesz mieć już tego wszystkiego dosyć, bo wydaje Ci się, że mają wszystko. Może odchodzisz od zmysłów mimo, że tak bardzo się starasz być dobrym rodzicem. Może czujesz wściekłość, gdy znowu zamiast przy książce widzisz swoje dziecko zahipnotyzowane w swoim smartfonie, konsoli albo przy komputerze? Może taka sytuacja trwa już zbyt długo i brak już Tobie sił aby coś się mogło zmienić na lepsze. Nie ma się co dziwić, że możesz czuć w tym temacie wyczerpanie i w pewnym sensie przymus, żeby się z tym pogodzić tłumacząc sobie, że “takie czasy”. Wielu rodziców w pewnym momencie poddaje się i pozostaje w stanie bezradności starając się jakoś ten czas przeczekać.

Rozwiązanie:

Jednak mimo wszystko istnieje pewne rozwiązanie, które przywróci Tobie na nowo nadzieję na lepszą poprawę Waszej relacji rodzinnej. Pamiętaj, że najlepszym prezentem jaki możesz dać swojemu dziecku (nie tylko w tym jednym dniu w roku), to najlepsza wersja siebie jako rodzica, który będzie modelował zachowania świadczące o równowadze emocjonalnej i byciu otwartym na relację. Program prowadzony jest przez doświadczoną osobę, która miała okazję w praktyce zastosować wiele technik bycia w 100% obecnym, otwartym i ciekawym tego jakiego wsparcia w komunikacji potrzebują Twoje dzieci. Dzielenie się swoim doświadczeniem i ćwiczenie różnych trudnych dla Ciebie sytuacji pokaże Ci prostą drogę, którą możesz kroczyć. Wybór należy do Ciebie. Możesz pozostać w tym jak jest i nadal narzekać na kolejne pokolenia lub skorzystać ze wsparcia i osiągnąć coś czego nie bylibyśmy w stanie nigdy wypracować sami.

Opinie uczestników:

„Spotkania warsztatowe napawają mnie nadzieją na to, że moje relacje z dziećmi mogą być wystarczająco dobre.”

Sylwia

„Zdecydowanie będę miło wspominał prowadzącą i jej poświęcenie, uwagę na kursantów i rzetelne przygotowanie. Ciepłe i bardzo empatyczne podejście. Podobała mi się praca w podgrupach i zadania, które trzeba było wykonywać.”

Radek

Na kurs przyszedłem wraz z żoną, by poprawić nasze relacje i umiejętności komunikacji w rodzinie. Już na pierwszym spotkaniu poczułem się bezpiecznie w przyjaznej atmosferze i zostałem zaciekawiony i zaangażowany poprzez serię ciekawych ćwiczeń. Kolejne spotkania poszerzyły moją wiedzę na temat umiejętności porozumiewania się bez nadmiernych emocji, zaangażowały mnie w pracę nad odkrywaniem siebie, poznawanie swoich potrzeb i nazywania tego co czuję. Tak, polecam ten warsztat. Jest wartościowy, ciekawie prowadzony i praktycznie skuteczny. Dzięki tym spotkaniom coraz lepiej się dogadujemy w rodzinie?

Krzysztof

 

Termin:   

1-2 lipca 2023, godz. 10:00-14:00 (sobota + niedziela)

Koszty:  

290 zł/1.(pierwszy) dzień szkolenia

450 zł/1.+2. dzień szkolenia 

W przypadku udziału obojga rodziców koszty wynoszą:

450 zł/1. dzień szkolenia

720 zł/1.+2. dzień szkolenia

W przypadku chęci skorzystania tylko z jednego dnia treningu istnieje możliwość obecności tylko w sobotę. Niedziela jest dla osób, które mają zaliczony pierwszy dzień treningu.

Po zaliczonych zajęciach istnieje możliwość kontynuacji pracy i umówienia się na konsultacje indywidualne oraz dołączenia do grupy dla rodziców.    

Zapisy i szczegółowe info: kasia@esc123.net, tel: +48 502-354-406

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki 50% całkowitej wartości w dniu przesłania zgłoszenia najpóźniej do dnia 7.06.2023

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą zaliczki.

Nr konta ING BANK: PL 86 1050 1025 1000 0092 9348 4151

Dane: ESCAPE, ul. Międzynarodowa 68, 03-332 Warszawa, NIP: 763-172-88-78

W tytule: „ITR/07”

Pozostała część płatna na konto najpóźniej do 12.06.2022.

Możliwe jest wystawienie faktury z opisem „szkolenie” po przesłaniu w zgłoszeniu NIP.

Leczenie uzależnienia w ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz Radosław Helwich terapia grupowa
Terapia grupowa indywidualna, sesje terapeutyczne, psychoterapia ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz
Terapia grupowa w ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz psycholog, psychoterapeuta, psychotraumatolog

Zapraszamy! 

ESCAPE – ośrodek leczenia uzależnień od nowoczesnych technologii.

Zobacz wszystkie
wydarzenia