NOWOCZESNE PODEJŚCIE
DO PACJENTÓW

ITB dla par i zakochanych w sobie

15-17.02.2024 | Adam Adamonis & Małgorzata i Radosław Helwich

ITB w ESC Miętowe Wzgórza i Złotopolska Dolina Adam Adamonis, Małgorzata Helwich i Radosław Helwich
Czym jest prawdziwa bliskość? W dzisiejszym świecie zbyt często zmagamy się z różnymi swoimi strategiami próby ochrony siebie poprzez odcięcie się od uczuć i emocji, które ma nam zapewnić minimum bezpieczeństwa. Zbyt często przyłapujemy się na tym, że próbujemy latami grać jakąś rolę próbując stać się osobą, która poczuje, że jest naprawdę kochana. Szukamy idealnego partnera i idealnego związku. Mamy nadzieję, że to się w końcu kiedyś pięknego dnia wydarzy i zaczniemy żyć pełnią życia. Niestety mijają kolejne lata a my nadal tkwimy w swoim nieszczęściu ukrywając je przed innymi, przypisując sobie kolejne niepowodzenia. Jak można to zmienić? Trzydniowy Intensywny Trening Bliskości dla par i zakochanych w sobie, którego celem jest budowanie głębokich relacji z samym sobą i z innymi ludźmi pomaga doświadczyć stanu, za którym tęskni nasze ciało i umysł. Postawą tworzenia zdrowego związku jest zdrowa relacja z samym sobą, ze swoimi emocjami i ciałem. Bez tych umiejętności nie uda się nam poczuć prawdziwej bliskości opartej o pełną otwartość i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zatem chcesz dać sobie szansę na zmianę, to jest to najlepszy moment.

Dla kogo?

Jeśli chcesz:

  • uwolnić swoje emocje,

  • zmienić postrzeganie siebie i partnera,

  • działać bezwysiłkowo w komunikacji,

  • pogłębić świadomość ciała i wzmocnić się energetycznie,

  • uwrażliwić swoje ciało na dotyk i doświadczyć różnej jakości dotyku,

  • wyjść z marazmu, rutyny czy powielanych od lat nawyków,

  • poznać techniki samoregulacyjne układu nerwowego,

to właśnie ten warsztat jest dla Ciebie.

ITB oferuje transformujące doświadczenie dla osób, które chcą przezwyciężyć lęk przed bliskością i pielęgnować autentyczne więzi ze sobą i innymi. Uczestnicząc w tym trzydniowym programie, osoby wyruszają w podróż do samopoznania, uzdrowienia i rozwoju osobistego. Tworzenie bezpiecznej przestrzeni, budowanie autentycznych relacji, promowanie odporności emocjonalnej i kultywowanie samoakceptacji toruje drogę do jaśniejszej i zdrowszej przyszłości. ITB stanowi cenne uzupełnieniem trwającej terapii, zapewniając dodatkowe wsparcie i wskazówki w procesie zdrowienia. Wykorzystaj moc działania grupy możesz zrobić ważny krok w kierunku życia pełnego zdrowia i autentycznych relacji.

Zrozumienie Intensywnego Treningu Bliskości

Intensywny Trening Bliskości (ITB) dla par i zakochanych w sobie, to głębsze zrozumienie, pogłębione połączenie, przestrzeń dla serca, otwarta komunikacja, czuły dotyk, odwaga i doświadczenie podróży w nieznane. To starannie dobrany program, który pozwala osobom będącym w bliskiej relacji partnerskiej lub będących singlami odkrywać i rozwijać znaczące więzi ze sobą i innymi dzięki sprawdzonym technikom terapeutycznym. Trzydniowe warsztaty oferują unikalne doświadczenie różnych technik terapeutycznych, zajęć grupowych i indywidualnych ćwiczeń mających na celu przełamanie barier emocjonalnych. Naszym celem będzie:

 1. Promowanie elastyczności emocjonalnej;
 2. Tworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozwoju i otwartości;
 3. Budowanie autentycznych więzi poprzez zwiększenie poczucia bezpieczeństwa;
 4. Kultywowanie samoakceptacji i rozwoju osobistego.

Uczestnicy zostaną w pełni wyposażeni w narzędzia do otwartej komunikacji, gdzie poprzez dotyk, intuicyjny ruch, głęboki oddech, pracę z ciałem i rozszerzoną percepcją postrzegania siebie i partnera, wyzwolimy swobodny przepływ zablokowanych w nas emocji. Dzięki temu wyjdziemy ze starych schematów, rutyny, braku energii czy blokad w relacji i ujrzenie siebie na nowo. 

 

Drugi dzień:

DRUGI DZIEŃ

Trzeci dzień:

.

Prowadzący:

Adam Adamonis – specjalista w dziedzinie psychosomatyki, trener i edukator ruchu somatycznego. Absolwent Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz terapeuta czaszkowo-krzyżowy Still Academy of Osteopathy (w trakcie specjalizacji).

Więcej informacji pod linkiem.

Małgorzata Helwich – spełniona artystka zanurzona w procesie twórczym, założycielka ESC pierwszego ośrodka leczenia e-uzależnień w Polsce z siedzibą w Warszawie, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kliniki Mediacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Łączy talent strategiczny, empatię, działania kreatywne z doświadczeniem głębokiej terapeutycznej pracy nad sobą, w tym z pokonywaniem blokad twórczych. Od najwcześniejszych lat zaangażowana w działania społeczne: organizację wystaw artystycznych, pisanie artykułów o sztuce, organizację międzynarodowych konferencji i spotkań kulturalnych. Pracowała dla takich stowarzyszeń jak Odblokuj!, Fundacja Atelier (asystentka dyrektora fundacji), ZPAP. Realizowała projekty graficzne i marketingowe dla dużego biznesu m.in. dla Aptek Medicover. Prowadziła warsztaty z programu Drogi Artysty wg Julii Cameron w ramach działań wspierających wychodzenie z uzależnienia w Klubie na Siennej 45 w Warszawie oraz warsztaty plastyczne w ramach pracy w wewnętrznym dzieckiem dla wspólnot trzeźwościowych. Obecnie aktywnie pisze, maluje, tworzy tradycyjne grafiki w najpiękniejszej części Portugalii (słoneczne Algarve). Prywatnie w szczęśliwym związku z Radosławem H.

Radosław Helwich – założyciel ESC, terapeuta uzależnień, od 30 lat pracujący z ciałem metodami Lowena. Pierwszym jego mentorem był Zygfryd Klaus, który był twórcą własnej „metody mitoterapii” opartej na semiologicznej koncepcji mitu Rolanda Barthesa i konstrukcjonistycznych założeniach funkcjonowania umysłu, wg. formuły, iż „nie tyle poznajemy świat, co go konstruujemy” (2001 r. otrzymał NAGRODĘ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ II st. za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej). To on miał największy wpływ na podjęcie pracy z ciałem m.in. metodą Lowena i stosowaniem jej w pracy z pacjentami, którzy pomimo przejścia terapii poznawczo-behawioralnej napotykali opory w dalszym rozwoju w terapii. Dzięki zastosowaniu metod pracy z ciałem mogli oni pójść dalej robiąc znaczące postępy. Prywatnie w najszczęśliwszym związku małżeńskim z Małgorzatą H.

Więcej informacji i opinii pacjentów na temat pracy:

https://www.znanylekarz.pl/radoslaw-helwich/

 

Miejsce:

Miętowe Wzgórza i Złotopolska Dolina

Trębki Nowe k/Warszawy

 

Koszty (1 osoba):

Szkolenie (3 dni z 3 prowadzącymi) – 970 zł

Nocleg 1 osoba/1 doba w pokoju dwuosobowym od 190zł ze śniadaniem (czyli 380zł dwie osoby) – cena może być wyższa w zależności od wyboru pokoju (podwyższony standard).

Kolacja lub obiad jednodaniowy – 50 zł

Kolacja lub obiad trzydaniowy – 110zł

Serwis kawowy bez ciastek – 50 zł/os/dzień

Serwis kawowy z ciastkami – 80 zł/os/dzień

Leśne SPA – 100 zł/1 godzina

Parking 1 auto/doba – 20 zł

W pakiecie taniej – zapytaj na recepcji.

 

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata 50% zaliczki wartości warsztatów najpóźniej do 3.02.2024.

Pozostała część najpóźniej do 10.02.2024.

Dane do przelewu:
Złotopolska Dolina Jakub Urbaniak, 05–170 Zakroczym, Trębki Nowe 89
mBank S.A. ul. Senatorska 18, 00-950 Warszawa
Nr konta bankowego: PL 26 1140 2004 0000 3102 7919 4170
SWIFT: BREXPLPWMBK
Rezerwacja miejsca na jedną osobę poprzez formularz zgłoszeniowy pod linkiem.

W sprawie potwierdzenia rezerwacji miejsc noclegowych i posiłków prosimy o kontakt bezpośredni z Panią Ewą Bożycką (Sales Manager) +48 781-403-117.

 

ITB w ESC Miętowe Wzgórza i Złotopolska Dolina Adam Adamonis, Małgorzata Helwich i Radosław Helwich
Leśne SPA ITB Adam Adamonis Małgorrzata i Radosław Helwich
ESC ośrodek leczenia e-uzależnień Warszawa Żoliborz ITB dla par i zakochanych w sobie Małgorzata i Radosław Helwich

Zapraszamy! 

ESCAPE – ośrodek leczenia uzależnień od nowoczesnych technologii.

Zobacz wszystkie
wydarzenia