NOWOCZESNE PODEJŚCIE
DO PACJENTÓW

Intensywny Trening Asertywności (ITA)

20-21.01.2024 | Radosław Helwich

Intensywny trening asertywności Radosław Helwich w ESC
Asertywność – to nic innego jak zdrowy sposób komunikowania się z innymi. A dzięki dobrej komunikacji unikamy niejasności, nieporozumień czy nawet poważnych konfliktów. W psychoterapii asertywność oznacza posiadanie i wyrażanie własnego zdania, bezpośrednio, nieagresywne wyrażanie swoich odczuć, emocji i postaw, nie naruszając przy tym praw i psychicznej strefy osobistej innych osób oraz własnej. Ochrona swoich praw w sytuacjach społecznych i umiejętność wyrażania siebie w sposób szczery i pełen szacunku. Każdego dnia w różnych sytuacjach bycie asertywnym może nam pomóc – na przykład zaproszenie kogoś do współpracy, zadanie pytania przy większej publiczności, czy też w sytuacji kiedy to pracodawca oczekuje czegoś więcej niż zakres Twoich kompetencji.

Bardzo, bardzo, bardzo intensywny trening asertywności!

Asertywna komunikacja pozwala osiągnąć nam cele, na których nam zależy i które są zgodne z naszymi przekonaniami. Jest jednocześnie oznaką, że szanujemy potrzeby swoje i innych ludzi. Asertywni ludzie wysyłają do otoczenia jasny komunikat, że wiedzą czego tak naprawdę chcą, wierzą w siebie i swoje słowa. Nie są ani zbyt nieśmiali, ani nachalni, nie manipulują i nie wprowadzają drugiej osoby w błąd. Są przekonani, że ich idee i uczucia są cenne. Asertywność sprzyja zawieraniu przyjaźni i nowych znajomości ponieważ takie osoby respektują potrzeby innych jak swoje własne i lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów i sporów. Jest wiele korzyści które wynikają z umiejętności bycia asertywnym. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Możesz natomiast doświadczyć na własnej skórze 15 godzin intensywnego treningu asertywności, na którym przekonasz się, że ćwiczenie czyni mistrza.

Wyrażanie asertywności w praktyce

Skuteczność interpersonalna w nurcie terapii DBT określa jako jedną z umiejętności dbania o własne granice. Opracowane zasady postawy DEAR MEN, której znaczenie przedstawia się następująco:

D (describe) – opisywanie zdarzeń i sytuacji zgodnie z faktami np. „Powiedziałeś mi, że wyrzucisz śmieci wczoraj”.

E (express feelings) – wyrażanie uczuć i emocji na temat konkretnego zdarzenia np. „Kiedy wróciłeś do domu po 23:00 zaczęłam odczuwać niepewność i niepokój”.

A (assert wishes) – wyrażanie potrzeb i pragnień poprzez proszenie lub odmawianie np. „Wolałabym, żebyś napisał mi sms-a, kiedy zamierzasz wrócić później niż po 21:00″.

R (reinforce) – wzmacnianie wskazujące na pozytywne skutki, jeżeli otrzymam to, czego potrzebuję, np. „Będzie mi naprawdę miło kiedy oto zadbasz”

M (mindful) – uważność poprzez np. zdartą płytę, czyli ponowne wyrażanie swojej potrzeby w dokładnie taki sam sposób np. „Jeszcze raz cię proszę, dawaj mi znać sms-em, o której wrócisz jeśli masz zamiar wrócić po 21:00”.

A (appear confident) – kontakt wzrokowy jako jeden ze sposobów na okazanie pewności siebie.

N (negotiate) – gotowość do odwzajemnienia się czyli negocjowanie, wysłuchanie innego sposobu rozwiązania problemu przy jednoczesnym nieodpuszczaniu rozwiązania problemy np. „A może po prostu zadzwonisz, jeśli sms to jakaś trudność?”

 

Prowadzący

Radosław Helwich – terapeuta uzależnień z bogatym doświadczeniem w byciu asertywnym, chętnie dzieli się wiedzą zdobytą przez lata praktyki.
Założyciel pierwszego ośrodka leczenia uzależnień od nowoczesnych technologii w Polsce – ESC z siedzibą w Warszawie.

Więcej informacji i opinii pacjentów:
https://www.znanylekarz.pl/radoslaw-helwich/

FILM Z KRÓTKIM WYWIADEM – kliknij link.

 

Miejsce: ESC ul. Boguckiego 6/3, Warszawa Żoliborz.
Miejsca parkingowe znajdują się w strefie płatnego parkowania tylko w dni robocze.

 

Koszty szkolenia na 1 osobę (w tym bufet – kawa, herbata, woda, ciastka, owoce):

  • 690 zł – .dla pacjenta ośrodka ESC
  • 970 zł – .dla nie pacjentów ośrodka ESC

Nie wliczone obiady – we własnym zakresie. W okolicy jest wiele świetnych punktów gastronomicznych uwzględniających różne gusta kulinarne.

 

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy (link).

W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości prośba o kontakt: info@esc123.net, tel: +48 790-474-396

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki 50% całkowitej wartości
w dniu przesłania zgłoszenia najpóźniej do dnia 07.01.2024

Nr konta ING BANK: PL 86 1050 1025 1000 0092 9348 4151

Dane do przelewu: ESC, ul. Międzynarodowa 68, 03-332 Warszawa, NIP: 763-172-88-78

W tytule: „ITA/2024”

Pozostała część płatna na konto najpóźniej do 14.01.2024.

Możliwe jest wystawienie faktury z opisem „szkolenie” po przesłaniu
w mailu NIP.

 

 

ESC terapia e-uzależnień Intensywny Trening Asertywności Radosław Helwich Warszawa Żoliborz psycholog psychoterapia psycholog
ITA w ESC terapia e-uzależnień Intensywny Trening Asertywności Radosław Helwich Warszawa Żoliborz psycholog psychoterapia psycholog terapeuta uzależnień
ESC terapia e-uzależnień Intensywny Trening Asertywności Radosław Helwich Warszawa Żoliborz psycholog psychoterapia psycholog terapeuta uzależnień terapia grupowa

Zapraszamy! 

ESCAPE – ośrodek leczenia uzależnień od nowoczesnych technologii.

Zobacz wszystkie
wydarzenia