NOWOCZESNE PODEJŚCIE
DO PACJENTÓW

REJS OJCÓW Z SYNAMI „POZA ZASIĘGIEM”

19 - 26.08.2023 | Radosław Helwich

Esc Radosław Helwich rejs ojców z synami Mazury Antila 33,3+ ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz
Jak wygląda dziś relacja ojciec-syn? Jak ważne jest symboliczne zabranie swojego syna ze świata kobiet i pokazanie mu jak wygląda prawdziwy świata mężczyzn? W jaki sposób przekazywać i czerpać zdrowe męskie wzorce? Na te i inne ważne pytania znajdziemy wspólnie odpowiedź podczas tygodniowego rejsu ojców z synami „POZA ZASIĘGIEM”. Popłyniemy na nowych jachtach Antila 33,3+ szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich w poszukiwaniu prawdziwej męskości, przygody i zaspokojenia pragnień męskiej duszy.

Jak prezentuje się program?

Każdego dnia zajmiemy się innym aspektem wewnętrznego kompasu. Każdej nocy przeżyjemy przejście do kolejnego etapu męskiej inicjacji. Przechodząc przez każdy poziom udrożnimy naszą wrażliwość na emocje, które być może ciągle nie mogą znaleźć właściwej drogi ekspresji. Zaprzyjaźnimy się z lękiem, zrozumiemy wstyd, zbratamy się z gniewem, będziemy wdzięczni smutkowi, wybuchniemy radością, oswoimy prawdziwą bliskość czy też na nowo zdefiniujemy miłość. Poprzez moc żywiołów zaczerpniemy energii, która pozwoli być w „tu i teraz”. To oczywiście tylko skromny początek tego co się wydarzy.

W poszukiwaniu zdrowej męskości?

Próbując funkcjonować w dzisiejszym świecie w pogoni za szczęściem jestem jako mężczyzna bombardowany każdego dnia niekończącą się ilością rozpraszaczy, które ciągle nie pozwalają mi osiągnąć upragnionego celu. Mam tyle zadań i powinności do wykonania, że w zasadzie nie jestem w stanie zadowolić siebie, mojej kobiety i innych. Ciągle szukam potwierdzenia, że jestem taki jaki powinienem być, wystarczająco dobry, męski. Rejs ojców z synami, to wyjątkowy czas, który może przywrócić nam dawną witalność, odwagę i moc, którą od dawien dawna posiadali mężczyźni i przekazywali z pokolenia na pokolenie. Mężczyźni mężczyznom, ojcowie synom, wodzowie swoim następcom. To nie jest jakaś tajna wiedza, to wiedza, która została zapomniana, porzucona i skutecznie do tego przyczyniła się dzisiejsza cywilizacja. Obecność na rejsie ojców z synami pozwala odnaleźć właściwą drogę korzystając z wewnętrznego kompasu, który wciąż nie może wskazywać właściwego kierunku dopóki nie zsynchronizuje się z polem energetycznym ziemi. Jeśli odetniemy się od wszystkich rozpraszaczy (smartfonu, Internetu, alkoholu, substancji psychoaktywnych, nałogów) choćby na jeden tydzień, to damy sobie szansę na odkrycie miejsc do których trudno dotrzeć samemu. Do tych miejsc prowadzi męska energia uwolniona od naleciałości dzisiejszego świata. Rejs ojców z synami to intensywny warsztat z emocjami dzięki któremu będziemy mogli poczuć prawdziwą trzeźwość umysłu, ciała i ducha. Stanąć w prawdzie z samym sobą. A wszystko to w gronie mężczyzn, którzy mogą modelować prawidłowe zachowania dla swoich synów. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na takie doświadczenia, ponieważ zdrowa więź ojca z synem w dzisiejszym świecie to dobro luksusowe.

Czy jadłeś już sałatkę ze świeżych pokrzyw?

Posiłki przyrządzają uczestnicy według przepisu, który otrzymają w drodze podjętego wyzwania. Dzięki temu będzie można rozwijać swoją sztukę uważności w przygotowywaniu i celebracji pożywienia, które leczy i daje potrzebną moc. Każdy z uczestników będzie codziennie odpowiedzialny za inną część zadań przypisanych do poszczególnych wacht. Dzięki temu będzie można również poznać życie mężczyzn na wodzie. Na jachcie mamy w pełni wyposażoną kuchnię, która pozwoli cieszyć się pełnym komfortem w kwestiach żywieniowych.

Co warto zabrać ze sobą na wyprawę?

Pomyśl o śpiworze, który pomoże Ci w spokojnym przespaniu nocy oraz o czymś pod głowę (poduszka lub coś miękkiego). Jeśli masz swoją ulubioną matę lub karimatę do ćwiczeń na drewnianym pomoście lub trawie, to również znajdź miejsce w swoim ekwipunku. Na deszczowe dni przydaję się dobra kurtka z kapturem a dla bardziej zaawansowanych nawet sztormiak. Obuwie z białą płaską podeszwę do chodzenia po jachcie. Nie muszą być od razu kalosze sztormowe, ale wystarczą żeglarskie tenisówki lub inne obuwie żeglarskie. Pamiętajcie żeby po trawie jak najwięcej chodzić na boso. Pod prysznic i do toalety załóżcie lepiej wygodne klapki. Wszelkie buty z bieżnikiem będą robiły sporo bałaganu na jachcie i mogą się przydać tylko na długie trekingi, które w miarę dobrej pogody też mogą się zdarzyć. Pamiętajcie o ciepłym swetrze lub bluzie na chłodne wieczory. Oczywiście ręcznik duży plażowy i kosmetyczka będzie mile widziana we własnym wyposażeniu. Wszelkiego rodzaju detergenty najlepiej ekologiczne, których nie wylewamy bezpośrednio do jeziora, ale jeśli jest to możliwe opróżniamy w bezpiecznych ekologicznie miejscach np. na lądzie. Dobry notatnik i książka na pewno się przydadzą tak jak latarka „czołówka” na wieczorne wyprawy po lesie. Pamiętajcie żeby zaopatrzyć się również w czapkę z daszkiem lub kapelusz, który będzie Was chronił przed ostrym słońcem w dzień. Promienie słoneczne mocno mogą odbijać się od wody dlatego dobre okulary i filtry mogą pomóc w braku poparzeń słonecznych.

Co z moim smartfonem i Internetem?

Smartfony jak i inne urządzenia elektroniczne na czas szkolenia są niedostępne. Po prostu przez tydzień czasu uczestnicy są niedostępni dla świata – poza zasięgiem. Warto swoich najbliższych przygotować na swoją niedostępność informując ich wcześniej osobiście lub wysyłając smsa, że w dniach….. będę niedostępny z powodu odbywania specjalnego rejsu. Po skończonym szkoleniu odpowiem na wszystkie wiadomości. W przypadku sytuacji wyjątkowej, prosimy o kontakt smsowy do organizatora pod nr 790-474-396. Taką informację możemy również nagrać na swojej poczcie telefonicznej aby osoby dzwoniące wiedziały co się z nami dzieje i nie wpadały panikę. Dobre przygotowanie pod tym względem przyczyni się do pełnego skorzystania z naszego szkolenia. Jeżeli wydarzy się sytuacja, która będzie wymagała kontaktu z rodziną podczas rejsu, uczestnik bierze pod uwagę ryzyko, że będzie musiał wyjechać ze szkolenia przed terminem zakończenia i nie będzie mógł domagać się zwrotu pieniędzy za niewykorzystany czas szkolenia. Smartfony najczęściej proponujemy zostawić zamknięte w schowku samochodowym na parkingu lub w depozycie u kapitana a po zakończeniu rejsu są one od razu dostępne dla użytkowników. Telefon alarmowy jest dostępny u kapitana i będzie używany tylko w sytuacjach zagrażających życiu i ograniczy się do wykonywania połączeń alarmowych.

Dlaczego warto uważnie przeczytać regulamin?

Z doświadczenia wynika, że większość nieporozumień pojawia się z niedokładnego przeczytania regulaminu szkolenia. Dlatego jeśli tego nie zrobiłeś z należytą uważnością może Cię to sporo kosztować w przypadku złamania zasad, dlatego jeszcze raz przeczytaj go uważnie, żeby nie było żadnych nieporozumień i nieprzyjemnych konsekwencji (link – regulamin). Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do interpretacji skontaktuj się jak najszybciej z organizatorem, żeby ustalić szczegóły przed rejsem.

Jakie koszty?

W zależności od tego jaką załogę uda się nam ostatecznie skompletować będą zależeć nasze ostateczne koszty. Najbardziej ekonomiczna opcja to 14 osób (7 teamów ojciec-syn) + prowadzący czyli rejs na 2 jachty. Poniżej symulacja kosztów:

Liczebność załogi3 pary4 pary5 par6 par7 par
Koszty1 jacht7 700,00 zł5 900,00 zł
2 jachty6 900,00 zł5 900,00 zł4 900,00 zł
Kaucja zwrotna2 500,00 zł833,33 zł625,00 zł833,33 zł625,00 zł500,00 zł

 

Opłata zawiera:

Czarter jachtu Antila 33.3+ (więcej info o jachcie po kliknięciu linku), ubezpieczenie, obligatoryjne sprzątanie, opłaty portowe, paliwo, wyżywienie na jachcie, zwiedzanie Mamerek i poszukiwanie bursztynowej komnaty.

Opłata nie zawiera:

Kosztów dojazdu, posiłków poza jachtem, dodatkowych atrakcji turystycznych – biletów wejściowych do płatnych obiektów.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania, to zapraszam do kontaktu pod nr +48 790 474 396.

Jeśli jesteś zdecydowany, to wypełnij poniższy formularz i prześlij podpisany na adres: info@esc123.net (Formularz zgłoszeniowy)

Achoj!

Poniżej znajdziesz informacje o rejsach, które już się odbyły we wcześniejszych edycjach.

ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz Radosław Helwich rejs ojców z synami szlakiem wielkich jezior mazurskich
Esc Radosław Helwich męski detox ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz
Esc Radosław Helwich rejs ojców z synami ESC ośrodek leczenie e-uzależnień Warszawa Żoliborz

Zapraszamy! 

ESCAPE – ośrodek leczenia uzależnień od nowoczesnych technologii.

Zobacz wszystkie
wydarzenia